Jakmile se člověk dostane do nesnází, operátoři na tísňových linkách jsou zpravidla první, kteří daný problém vyslyší. Úloha operátorů je v tuto chvíli velmi důležitá, musí zhodnotit celou situaci, člověka uklidnit a snažit se mu pomoci.

Ať už zavoláte na jakoukoliv tísňovou linku, na druhém konci vždy sedí proškolený zaměstnanec, který je na obtížné a mnohdy stresující situace již zvyklý. Ne vždy však jde volajícímu člověku o život a někdy si právě tito operátoři vyslechnou kuriózní až vtipné historky, které i tak musí vyřešit jako profesionálové. O pár takových se podělila i jedna z operátorek pracující v Americe na tísňové lince 911.

Rybář bez licence

Jedna starší žena přibližně ve věku od 50 do 65 let volala na tísňovou linku 911 kvůli tomu, že uviděla rybáře, který nemá viditelné povolení k rybaření na klobouku. Když na místo dorazili policisté, zjistili, že rybář povolení měl, jen ho měl umístěné na vestě, což je podle této starší dámy zakázané. Poté si ještě postěžovala, že policisté nepřijeli okamžitě, a když přijeli, neměli zapnuté sirény.