Lidský oběhový systém je tvořen centrálním orgánem, což jsou srdce a cévy. Tento systém má za úkol rozvádět živiny a kyslík do tkání. Když však nefunguje tak, jak by měl, mohou nastat život ohrožující komplikace.

Z toho důvodu pro všechny, kteří se obávají onemocnění srdce, nebo mají předpoklady k těmto onemocněním, máme jednoduchý test, který problémy s krevním oběhem velmi snadno a rychle odhalí. Do menší nádoby nalijte menší množství studené vody, můžete přidat i led a do vody na 30 sekund ponořte ruce. Jestliže po uplynutí této doby jsou vaše prsty na rukou bledé či namodralé, je to jasná známka toho, že je s vaším krevním oběhem něco v nepořádku.

Příčin může být několik přes dědičnost, nadváhu, fyzickou námahu až po stres či vedlejší účinky určitých léků. Je však důležité si uvědomit, že problém s krevním oběhem není banální věc a je zapotřebí včas své komplikace řešit s odborníkem, avšak můžete si k lepšímu zdravotnímu stavu pomoci i sami zařazením těch správných potravin do svého jídelníčku.