Mezi nakaženými koronavirem jsou momentálně také dva taxikáři. Jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, jejich stav je vážný. Jeden z nich je dokonce připojen na mimotělní oběh.

Kromě celkové karantény, o které jsme psali v předešlém článku, premiér Andrej Babiš v televizi Prima také zmínil, že je mezi nakaženými Čechy další taxikář – jedná se tak již o druhý případ.

„Bohužel oba dva jsou ve velmi vážném stavu, napojení na plicní ventilaci na jednotce intenzivní péče, ten druhý případ je ještě o něco vážnější,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v České televizi. Ačkoliv je stav druhého taxikáře velmi vážný, dle mluvčí nemocnice Marie Heřmánkové je však stabilizovaný a na jednotce intenzivní péče.

U obou případů není bohužel stále jisté, kde a od koho se muži nakazili. Taxikáři pracují pro stejnou službu v Praze a koronavirem se tak mohli nakazit od kohokoliv, kdo k nim do vozidla nasedl.

Jak se chránit před koronavirem:

  • Začněte si častěji a důkladněji mít ruce klasickým mýdlem.
  • Po pobytu venku s nemytýma rukama nedotýkejte nosu, tváří nebo dokonce očí.
  • Používejte dezinfekční gely na ruce.
  • V rizikovějších oblastech noste jednorázové gumové rukavice a respirátory.
  • Vyhýbejte se většímu množství lidí.
  • Omezte kontakt s lidmi, kteří mají příznaky nákazy koronavirem.
  • Posilujte imunitu.

Pomůže vám infolinka Státního zdravotního ústavu

Máte-li podezření, že jste nakažení novým typem koronaviru, můžete se telefonicky obrátit nejen na svého lékaře, nejbližší nemocnici či zdravotnickou záchrannou službu. V tomto směru vám pomohou také dvě non-stop linky pro ohlašování případů i pro dotazy ohledně koronaviru, které zřídil Státní zdravotní ústav. Jde konkrétně o telefonní čísla 724 810 106 a 725 191 367.