Když vejdeme do obchodu a začneme vybírat cibuli k vaření, řadu z nás to znejistí. V oddělení zeleniny máme na výběr zpravidla bílou, žlutou a červenou cibuli. Tyto druhy cibule se od sebe liší nejen barvou, ale i chutí a texturou. Odlišné vlastnosti tyto cibule mají i při vaření. K čemu všemu je tedy můžeme používat?

Žlutá cibule: Všestranný pomocník při vaření

Nejběžnějším a nejpoužívanějším druhem cibule je právě ta žlutá. Tuto cibuli, která má v české i světové kuchyni velmi všestranné využití, poznáte podle hnědé slupky a žluto-bílé dužiny.

Od bílé a červené cibule se liší tím, že při vaření snese velmi vysoké teploty. Svou výraznou až štiplavou chuť si zachovává i tehdy, pokud ji budete smažit či dusit velmi dlouhou dobu. Osmažená žlutá cibulka je ostatně v české kuchyni základem řady jídel. Najdete ji v omáčkách, guláších či polévkách, kterým dodává svou typickou chuť.

Žlutá cibule, které se právem přezdívá královna zeleniny, hraje prim hlavně při přípravě teplých jídel. Výjimečně se konzumuje za syrova. A to třeba jako příloha ke guláši, čevapčiči, tlačence nebo tatarskému bifteku.

Pokračujte na další straně.