Už naše babičky věděly, proč je nejlepší spát pod těžkými duchnami. Nejen, že nás v noci pořádně zahřejí, ale pomůžou nám vypořádat se s nespavostí, depresemi či úzkostmi. Těžkou přikrývku si pochvaluje také zdravotní sestra Leslie Kosco, která pečuje o vážně nemocné onkologické pacienty. Podle jejích slov se díky ní zbavila nepříjemných úzkostí.

Velmi těžká přikrývka na spaní? Pomůže vám, když jste na pokraji sil

57letá Leslie Kosco z americké Indianapolis se stará o onkologické pacienty, kteří jsou na pokraji smrti. Tato práce je pro ni duševně i fyzicky vysilující. Vzhledem k tomu, že má s partnerem ještě 10letého syna, se často ocitá na konci svých sil.

Tato zdravotní sestřička se proto rozhodla, že začne každou noc spát pod velmi těžkou přikrývkou, která zlepší kvalitu jejího spánku i duševního zdraví. Velmi těžkou deku chtěla na sobě vyzkoušet už dávno. Četla o ní totiž, že snižuje stresové hormony v krvi, pomáhá usnout a také zbavuje úzkostných stavů.

„Po prvních třech měsících, během kterých jsem pod touto peřinou spala, jsem zaznamenala, že se mi výrazně snížila úzkost, kterou jsem trpěla. Každý večer, když jsem se touto těžkou přikrývkou zakryla, jsem měla pocit, jako by mě někdo objímal. Cítila jsem se tak mnohem klidnější,“ popisuje Leslie Kosco.

Tato žena si konkrétně pro svůj spánek vybrala gravitační deku vážící devět kilogramů. Spousta lidí mluví o tom, že když se touto dekou přikryje, její objetí je stejné, jako když si nasadíte „těžkou rentgenovou zástěru“.

Pokračujte na další straně.