Až budete chtít s kamarádkami vyrazit na dámskou jízdu a vaši rodiče, partner nebo manžel budou zase remcat, od teď pro ně máte skvělé vysvětlení. Dámská jízda totiž podporuje vaše zdraví. Rozhodně nejde o žádnou výmluvu, ale vědecky podložený fakt. Abyste byla co nejzdravější, s kamarádkami byste si měla vyrazit ideálně dvakrát týdně.

Chcete si dobít baterky? Vyrazte na dámskou jízdu

Určitě budete souhlasit s tím, že vám takové setkání s dobrými kamarádkami pomůže vymanit se ze zaběhnutého stereotypu. Nekonečný koloběh, ve kterém hraje hlavní roli škola, práce, rodina či domácnost, je mnohdy naprosto ubíjející. Baterky vám pomůže nabít právě dámská jízda, která má pozitivní dopad jak na vaši psychiku, tak na fyzické zdraví.

Podle psychologa Robina Dunbara z Oxfordské univerzity je pro nás nejlepší, když máme kolem sebe okruh blízkých přátel, se kterými si máme co říct a se kterými se pravidelně setkáváme. Doporučení tohoto psychologa platí nejen pro ženy, ale i pro muže. Takže milé dámy, až bude chtít jít vaše drahá polovička se svým kamarádem na pivo, raději jej pusťte. Je to v zájmu jeho zdraví.

 

Pokračujte na další straně.