Před oltářem si lidé slibují, že se budou milovat, dokud je smrt nerozdělí. Jelikož se v Česku rozvádí každé druhé manželství, skutečnost je úplně jiná. Zkrátka, změna je součástí života. I když nechcete, aby nastala, musíte ji umět přijmout. Pokud zrovna procházíte rozvodem, jak byste k němu měli přistupovat, abyste si zbytečně nezničili život?

Konec manželství: Jak ustát rozchod fyzicky i psychicky?

Když se manželství chýlí ke konci, váš život rozhodně na svém konci není. To je ta nejpodstatnější věc, které byste si měli být vědomi. Ačkoli váš život bude po rozvodu jiný a budete mít jiné životní plány, nežli jste měli jako vdaná paní nebo ženatý muž, rozhodně nemusíte bezradně stát na jednom místě. Váš život totiž bude po rozvodu ubíhat absolutně jiným směrem.

Pokud stojíte na straně odmítnutého partnera, máte zlomené srdce a nedokážete stále pochopit, proč vás váš protějšek podrazil, rozhodně nepropadejte emocím. Abyste konec manželství a probíhající rozvod ustáli v psychickém a fyzickém zdraví, držte se následujících zásad. A to zvlášť tehdy, jestli máte s manželem či manželkou společné děti.

 

Pokračujte na další straně.