Popraskané koutky úst dokážou pořádně zkomplikovat život. A to zvlášť v zimě. Bolí vás, pálí vás, nemůžete kvůli nim pořádně otevřít pusu a navíc kazí váš perfektní vzhled. Jejich příčinou je nejčastěji nedostatek zinku, železa a vitamínů řady B. Může je způsobovat i skrytá infekce. Jakým způsobem se popraskaných koutků co nejrychleji zbavíte?

Dodejte svému tělu vitaminy řady B: Zaměřte se na riboflavin a kyselinu listovou

Rozpraskané koutky úst jsou na první pohled banální záležitostí, která dokáže pěkně znepříjemnit několik dnů. Abyste se zase mohli bezbolestně smát, mluvit nebo zívat, aniž by vás trápily bolestivé a stále se otevírající prasklinky, doplňte svému tělu především vitaminy řady B. A to zejména riboflavin (vitamin B2) a kyselinu listovou (vitamin B9).

Abyste vitaminy skupiny B doplnili přirozeným způsobem, začněte pozobávat ořechy (hlavně vlašské ořechy a pistácie), jezte celozrnné pečivo, do svého jídelníčku zařaďte listovou zeleninu, špenát, brokolici, růžičkovou kapustu, zelený hrách či rajčata. Z ovoce jezte mango, avokádo, pomeranče, banány nebo třešně. Konzumovat můžete také játra a další vnitřnosti.

Vitaminy řady B můžete svému tělu dodat také ve formě doplňků stravy. A to ideálně v pivovarských kvasnicích nebo klasickém B-komplexu.

Pokračujte na další straně.