Pro rodiče malých miminek není nic jednoduššího a pohodlnějšího, než nechat spát své malé dítě rovnou v jejich manželské posteli. Zvlášť když jej maminka několikrát za noc kojí mateřským mlékem. Jenže stačí chvilka nepozornosti a může se stát tragédie. Tak jako v případě Paige Fergusonové, jejíž syn si pádem z postele vážně poranil hlavičku.

Zdánlivě banální zranění, které může ohrozit život miminka

Kdybyste se s americkou maminkou Paige Fergusonovou bavili o tom, zda nechat miminko spát v manželské posteli, tato žena by vám to po svých zkušenostech rozhodně nedoporučila. Ať už máte u sebe ve velké posteli děťátko přes noc, nebo jej do manželské postele ukládáte „pouze“ k polednímu spánku, měli byste si to podle ní s ohledem na bezpečnost miminka opravdu rozmyslet.

„Byli jsme na návštěvě u přátel, kam jsme s manželem přišli i se svým šestiměsíčním synkem Coltonem. Když chtěl jít spinkat, dali jsme jej do velké postele a ze všech stran jej obskládali polštáři, aby nespadnul. Jenže Colton se bohužel přes polštáře překulil a z výšky 60 centimetrů spadnul na hlavičku,“ vypráví zdrcená máma.

I když měl malý Colton na hlavě bouličku, pár minut po pádu se už smál. Rodiče jej přesto raději vzali do nemocnice na vyšetření, během něhož lékaři zjistili, že si při pádu zlomil lebku a má krvácení do mozku. Právě krvácení do mozku následně způsobilo srdeční zástavu, v důsledku čehož u Coltona došlo i k vážnému poškození mozku. Colton naštěstí přežil, ale s následky banálně vypadajícího pádu se bude bohužel potýkat celý život.

Pokračujte na další straně.