O šedivění vlasů se říká, že patří k přirozenému procesu stárnutí. Tak jako bojujete proti vráskám, můžete zpomalit a omezit i vznik šedivých vlasů. Zvlášť pokud si chcete ještě na chvíli udržet svou přirozenou barvu. Naštěstí existuje několik triků, díky kterým předčasné šedivění o něco zmírníte. I když – genetika se nedá ošálit.

Viníkem šedivění je hlavně genetika

Většině žen kolem třicítky byste na hlavě našli pouze několik šedivých vlasů. Ovšem, až se dostanou ke zlomové hranici 50 let, budou mít bílé vlasy nejméně z 50 procent. Ať už budete bílé nitky ve svých vlasech nacházet dříve nebo později, vždy bude mít tento proces šedivění na svědomí hlavně vaše genetická výbava. Za předčasné šediny však můžou také problémy se štítnou žlázou, cukrovka, anémie nebo včasný nástup menopauzy.

Dobu, kdy vám začnou šedivět vlasy, můžete ovšem mírně ovlivnit i vy sama. Pokud jste tedy hrdá na svou přirozenou barvu vlasů a nijak netoužíte po barvení či melírování, které by překrylo případné počínající šediny, vrhněte se na následující věci.

Pokračujte na další straně.