Zvuk vysavače, sekačky na trávu nebo projíždějících aut vám pomohou uspat nespokojené plačící miminko, když už vám coby rodičům docházejí všechny síly. Že jde o kuriózní formu uspávání? Ale kdepak! Tyto monotónní zvuky zvané bílý šum jsou pro miminko velmi uklidňující, neboť mu připomínají jeho dřívější pobyt u maminky v děloze.

Zklidnění a uspání nespokojeného miminka: Mnohdy složitá věc

Zdravá miminka pláčou proto, že jsou hladová, unavená, schází jim tělesná blízkost maminky, anebo zažívají pocit nepohody kvůli mokré plence. Pláčem mohou vyjadřovat i nespokojenost s tím, že se nacházejí v prostředí, které vůbec neznají. Trápit je rovněž mohou prdíky (nebo chcete-li nadýmání) či růst zoubků. Pokud jste všechny výše uvedené body vyřešili a vaše miminko je stále nespokojené, je jenom na vás, abyste našli další možnosti, jakým způsobem jej zklidníte a uspíte.

Pokud během uspávání vašeho miminka nezabírá chování, plácání po zadečku, zpívání ukolébavek ani houpání v elektrické kolíbce, zkuste tyto metody zkombinovat ještě s bílým šumem. Jde o monotónní a pro lidské ucho velmi příjemný a přirozený zvuk, který uklidňuje. A to nejen děti, ale i dospělé.

Pokračujte na další straně.