Strie umí pěkně potrápit spoustu těhotných žen. Tyto pajizévky vznikají v důsledku napínání kůže hlavně na bříšku, ale i na prsou, stehnech nebo pažích. Na takovém břiše jsou po porodu ještě viditelnější. Do úspěšného boje se s nimi dala čerstvá kanadská maminka Chantelle Clarkeová. Nepoužila přitom klasický krém proti striím, ale mateřské mléko!

Strie jako vzpomínka na těhotenství

Strie, které máte na břiše, vám můžou zůstat jako nepěkná vzpomínka na těhotenství. A jak jste na tom vy? Celé těhotenství jste si bříško jemně masírovala a dvakrát denně mazala hydratačním krémem a stejně vaše kůže nevydržela nápor? Pokud vám začaly vznikat nevzhledné pajizévky, můžete poděkovat především své genetické výbavě.

Rozhodně ale naházejte flintu do žita. I když se vám přes všechnu péči vytvoří na těhotenském bříšku strie, které mohou být dokonce tmavé s fialovým nádechem, vaše tělo takto nebude vypadat natrvalo. Ženské břicho projde po porodu obrovskou změnou. A co se týče strií, ty se zpravidla zmenší, vyblednou a nebudou tak nápadné.

Pokračujte na další straně.