Máte doma maroda s chřipkou, od kterého nechcete nic chytnout? Anebo jste se konečně zbavili chřipky vy sami a doufáte, že už neonemocníte? V tom případě byste měli od chřipkových virů důkladně vyčistit i svůj domov. Virus chřipky totiž dokáže přežít až 48 hodin, takže na vás může klidně číhat na každém rohu. Jak se jej zbavíte?

Boj proti virům chřipky: Pomůže důkladný úklid domácnosti

Chřipková epidemie bývá na svém vzestupu hlavně během února. Stačí, aby na vás někdo zakašlal, a můžete si domů odnést nepěkný dárek. Ovšem, i když jste zdraví, ani ve svém domě či bytě nejste vůči chřipce v bezpečí. Zvlášť pokud máte doma maroda nebo jste se z této nemoci před pár dny sami vyléčili. Je proto na čase, abyste se dali na důkladný úklid domácnosti.

Asi si myslíte, že abyste se zbavili virů chřipky úplně, je třeba dezinfikovat celý domov. Ale to není úplně pravda. Důsledně dezinfikujte pouze několik základních věcí, na kterých se choroboplodné zárodky vyskytují nejčastěji. Chřipkových virů se navíc zbavíte i jinými způsoby. Při jejich likvidaci se zaměřte hlavně na:

Pokračujte na další straně.