„Začalo to jako zábava, ale postupně jsem tomu věnoval většinu volných peněz,“ svěřil se ve videu. Nejprve utrácel přímo ve hře Counter-Strike 2, později ho zlákaly specializované stránky, které fungují jako online kasina. Výsledek? Utracený milion korun a rozčarování z vlastního jednání.
Přiznal, že ztratil kontrolu
Ve videu, kde o své závislosti poprvé veřejně promluvil, klade Petr Brunner sledujícím na srdce, aby podobné problémy nepodceňovali. „Je snadné si říct: ‚Jsou to moje peníze, dělám si, co chci.‘ Ale jakmile zjistíte, že nad tím ztrácíte kontrolu, musíte to řešit,“ varuje.
Youtuber také přiznal, že ho velmi zasáhl pocit studu a viny. „Cítím se špatně, když si uvědomím, kolik jsem do toho dal. Mohl jsem ty peníze použít na něco smysluplného,“ dodal.
Pod Benderovým videem se objevily stovky komentářů. Někteří fanoušci ho podpořili za jeho upřímnost, jiní sdíleli vlastní zkušenosti. Přestože se Petr Brunner rozhodl s hazardem skoncovat, jeho případ upozorňuje na širší problém. Herní loot boxy nejsou v Česku regulovány jako klasický hazard a často cílí i na mladší hráče, což kritizují nejen odborníci, ale i komunita streamerů.
Loot boxy: Za zábavou se skrývá závislost na hazardu
Loot boxy, které se původně tvářily jako neškodný herní prvek, ukazují svou temnější stránku. Mnozí hráči přiznávají, že jejich mechanismy mohou snadno vést k závislosti. Navíc některé platformy využívají právních mezer, aby se vyhnuly regulacím.
Petr Brunner svou zkušeností přinesl cenné svědectví o rizicích, která herní svět skrývá. Jeho příběh by měl být varováním pro všechny. Hazardní praktiky, i když se schovávají za zábavu, mohou mít vážné následky. A jak ukazuje Benderův případ, ztratit kontrolu je snadné, ale získat ji zpět vyžaduje odvahu a podporu.