Plastové tyčinky do uší nebo chcete-li uchošťoury, my ženy nepoužíváme jenom k čištění uší a odstraňování ušního mazu. Nezastupitelnou roli pro nás mají i při úpravě make-upu. Uchošťoury zkrátka potřebujeme každý den. Jenomže těm plastovým zvoní hrana. Naučme se už teď používat jejich eko variantu, a to bambusové či papírové tyčinky do uší.

Vatové tyčinky bez plastu: Které používat?

Evropská unie nedávno rozhodla o zákazu jednorázových výrobků. Tímto způsobem chce omezit celkový objem plastového odpadu. Už za dva roky tedy můžeme zapomenout na používání jednorázových plastových příborů, brček, nádobí nebo právě plastových tyčinek do uší.

Klasickým plastovým tyčinkám do uší bude zkrátka brzy konec. Už teď je ale můžete nahradit jejich eko variantou vyrobenou z přírodních materiálů, která je 100procentně rozložitelná a kompostovatelná. Rozhlédněte se po své oblíbené drogerii a hledejte papírové tyčinky do uší, které jsou vyrobeny z recyklovatelného kartonu a bio bavlny.

Vyzkoušet také můžete bambusové tyčinky do uší, které jsou zase složené z bambusového dřeva a bio bavlny. Díky tomuto složení, jsou eko uchošťoury vhodné i pro alergiky nebo jedince s velmi citlivou pokožkou.

Pokračujte na další straně.