Kulatá, objemná prsa, která se klenou do výšky. Tak tomuto trendu, který od 90. let minulého století udávaly push-up podprsenky, v současné době zvoní umíráček. Ideál ženských prsou schovaných v podprsence nyní vypadá jinak. Mnohem populárnějšími se stávají vzdušné bralette podprsenky, které ženským prsům zachovávají jejich původní tvar.

Podprsenková revoluce: Konec napumpovaným výstřihům

Push-up podprsenka, kterou proslavily značky Wondebra nebo Victoria´s Secret,  diktovala trendy v oblasti spodního prádla celé čtvrtstoletí. Již před pár lety to s ní ale začalo jít pomalu z kopce. Například v roce 2017 londýnská společnost Edited na základě vzorku prodejů podprsenek v USA a Evropě uvedla, že prodej push-up podprsenek klesl ve srovnání s předchozím rokem o 50 procent. Naopak se výrazně, a to až o 120 procent, zvýšil prodej braletek a lehkých trojúhelníkových podprsenek, které prsům poskytují pouze mírnou oporu a zachovávají jim tak původní tvar.

„Je to dáno tím, že se ženy chtějí při nošení podprsenky cítit sebevědomě a zároveň velmi pohodlně. Už jim nejde o změnu jejich vzhledu  a postavy tím, že svá prsa stlačí a vyzvednou nahoru. Dnešní ženy se chtějí přijmout takové, jaké jsou,“vysvětluje změnu trendu zakladatelka firmy prodávající bezešvé spodní prádlo Maria Yeungová.

Pokračujte na další straně.