Přistihli jste se někdy, že mluvíte sami se sebou? Zkrátka pokud rádi nahlas přemýšlíte, rozhodujete se nebo řešíte nejrůznější problémy, rozhodně netrpíte žádnou duševní poruchou. Naopak psychologové tvrdí, že tento způsob komunikace je velmi přínosný pro psychiku a že je typický hlavně pro velmi inteligentní jedince. Patříte k nim taky?

Sám se sebou rozmlouval i Albert Einstein

Když mluvíte sami se sebou, tak to ještě rozhodně neznamená, že jste duševně nemocní. Naopak, jde zcela o normální věc, kterou praktikuje spousta z nás. Když jsme ale během této konverzace někým dalším přistiženi, můžeme se cítit dost trapně.

Jestli jsme ale opravdu zdraví, podle psychologů se rozhodně nemáme za co stydět. Tento způsob komunikace odborníci totiž považují za velmi přínosný pro psychické zdraví každého člověka. Potvrzují to ostatně ve své studii také američtí psychologové Daniel Swingley a Gary Lupyan, kteří navíc tvrdí, že sami se sebou si povídají zvláště velmi inteligentní až geniální lidé. Jedním z nich byl v minulosti i takový Albert Einstein!

Pokračujte na další straně.