Věčně hledáte svoje klíče, nevíte, kam jste si dali mobil nebo kde jste zaparkovali auto. Ne, nepíšeme o lidech ve středních letech, ale o dvacátnících, kteří velmi často řeší problémy typu "sakra, kam jsem to dal?". Zapomínání běžných věcí každodenního života je však podle některých vědců důkazem vaší nadprůměrné inteligence. Kde je ale pravda?

Problémy s krátkodobou pamětí

Když si nedokážete vzpomenout, kam jste dali klíče od domu nebo od auta, rozhodně to není žádná sranda. A navíc, když podobné "srandy" absolvujete několikrát do roka, je to už na pováženou. Zkrátka a dobře, měli byste zapracovat na své krátkodobé paměti, která vám umožňuje soustředit se detailněji na věci, které zrovna řešíte.

Pokud je vám kolem dvacítky nebo třicítky, za problémy se zapomínáním ve většině případů nemůže demence nebo Alzheimerova choroba. Vašim problémem je hlavně roztěkanost i to, že jste se některé každodenní činnosti, jako je zamykání dveří, vypojování elektrospotřebičů ze zásuvky nebo zhasínání světel, naučili dělat naprosto automaticky. A proto nad nimi tolik nepřemýšlíte.

Pokračujte na další straně.