Malé části hraček, mince a magnety. To vše si děti tak rády strkají do pusinek. Jenže nevědomky se vystavují nebezpečí udušení. Možná vás ale překvapí, že podobně nebezpečné jsou pro ně i některé druhy ovoce a zeleniny. Na tento fakt upozorňuje bloggerka Angela Hendersonová, která sdílela rentgenový snímek svého syna s uvízlým hroznem v hrdle.

Upozornění pro všechny rodiče

Její šokující facebookový příspěvek je vztyčeným ukazováčkem pro všechny rodiče, kterým záleží na zdraví a bezpečnosti svých dětí. Australská bloggerka a matka Angela Hendersonová totiž na Facebooku veřejně vyvěsila rentgenový snímek svého pětiletého syna, který se začal dusit poté, co snědl celé hroznové víno.

"Dokážete odhadnout, co na tomto rentgenovém snímku vidíte? Ano, kuličku hroznu, která se nachází v horní části dýchacích cest. Můj miláček musel být pod celkovou anestezií, aby mu lékaři mohli hrozen z krku odstranit. Jsem velmi šťastná, že část jeho dýchacích cest zůstala průchozí, jinak by to mohlo dopadnout špatně," uvedla k rentgenovému snímku svého syna mladá Australanka.

Pokračujte na další straně.