Orchideje jsou nejoblíbenější pokojové rostliny současnosti. Hlavně díky svému vznešenému vzhledu, který se výborně hodí do moderních interiérů. I když někteří lidé tuto rostlinu milují, ti senzitivnější jí nemůžou přijít na jméno. Podle zásad feng shui z nás totiž orchideje vysávají životní energii. Proč to tak je?

Krásné orchideje, které kradou energii

Jsou krásné, vznešené, hýří všemi barvami a často tvoří živý prvek moderních interiérů. Pokojové rostliny si pořizujeme proto, aby lahodily našemu oku, vnitřně nás zklidňovaly a čistily vzduch. S orchidejemi - ač jsou na první pohled opravdu nádherné - může být v tomto směru velká potíž.

Pro spoustu pěstitelů jsou orchideje velkou láskou. Našli byste ale spoustu lidí, kteří tyto rostliny z nějakého nevysvětlitelného důvodu opravdu nenávidí. Tito lidé, kteří jsou zpravidla velmi senzitivními jedinci, se v blízkosti orchidejí cítí špatně, jsou podráždění, unavení a často je bolí hlava.

Podle zásad feng shui jde o naprosto přirozenou věc: Orchideje jsou totiž ve volné přírodě parazitickými rostlinami, které přežívají na úkor dalších rostlinných druhů. Právě feng shui o orchidejích říká, že z lidí vysávají životní energii. Tyto krásné exotické rostliny se zkrátka chovají jako energetičtí upíři. Dle feng shui odebírají z lidí veškerou energii a pokračují v tom stále a stále, dokud mají co sát.

Pokračujte na další straně.