Před příchodem jara je potřeba náš organismus po dlouhé zimě pročistit. Nemusíte se však trápit drsnými dietami dlouhé měsíce. Vyzkoušejte tuto polévkovou očistu v průběhu tří dnů, kdy každý den ochutnáte jinou polévku a tělo obohatíte o důležité látky, které vám k pročištění těla a nastartování metabolismu pomohou.

A proč právě polévky z těchto surovin? Brokolice je bohatým zdrojem vitamínu C, E, B1, kyseliny listové a vitamínu B2. Navíc obsahuje minerální látky jako draslík, vápník, fosfor a síru. V posledních letech také výzkumy prokazují, že pravidelná konzumace brokolice chrání organismus proti volným radikálům a dokonce i proti rakovinotvorným látkám.

Mrkev obsahuje stejně jako brokolice draslík, vápník, fosfor a síru, navíc v ní však naleznete i sodík, hořčík, selen, železo a křemík. Mrkev obsahuje také vlákninu zvanou pektin, která chrání žaludek a střevní sliznici. Když zkombinujete mrkev se zázvorem, kterému se pžezdívá všelék, díky gingerolu získáte pokrm, který má velmi silné protizánětlivé a antioxidantní účinky.

Třetí detoxikační polévka je čočková, přičemž právě čočka obsahuje jen velmi malé procento vody a tuku, proto se řadí mezi potraviny, které jsou bohatým zdrojem energie. Je také výborným zdrojem železa, a to až 9 mg/100g, což ve výsledku znamená, že obsahuje této látky více než například maso či vejce. Mimo železa obsahuje kyselinu listovou, která napomáhá proti chudokrevnosti. Její zvýšená konzumace se doporučuje především v období před i během těhotenství. Je totiž prokázáno, že kyselina listová dokáže snížit výskyt vrozených vad.

Pokračujte na další straně.