Kdo by si nepamatoval na slavný německý seriál o dálničních policistech Kobra 11. Hlavní a nezapomenutelnou roli Semira Gerkhana zde ztvárnil herec Erdogan Atalay, který se vyznačoval hlavně tím, že snad v každé epizodě totálně zdemoloval služební auto. Podívejte se, jak tento herec vypadá dnes.

Erdogan se narodil Němce a Turkovi 22. 9. 1966 v Hannoveru v Německu. Jeho herecké začátky byly spojovány hlavně s jeho tureckými rysy a už v 18 letech si zahrál roli kouzelného ducha ve filmové pohádce Aladin und die Wunderlampe. Slávu a úspěch mu přinesla ale jeho největší a nejslavnější role Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11.

Studoval herectví na divadelní škole v Hamburku, kde také v průběhu studia i po jeho skončení vystupoval. V roce 1996 se mu podařilo proniknout do filmu, a tím získat roli právě Semira Gerkhana z Kobry 11. V seriálu si zahrál po boku známých herců jako třeba Johannese Brandrupa (Frank Stolte), Marka Kellera (André Fux), Reného Steinke (Tom Kranich), Christiana Olivera (Jan Richtr) a jiných. V posledních dílech se jeho filmovým parťákem stal Daniel Roesner neboli komisař Paul Renner.