Ideál krásy se stále mění. A to nejen v průběhu staletí, ale i pouhých desetiletí. Vnímání dokonalého ženského těla v průběhu času na svém Instagramu zdokumentovala americká fitness blogerka Cassey Ho. Její srovnávací fotky sebe sama dokazují, že absolutní ideál krásy rozhodně neexistuje. Takže nepodléhejme obecným standardům krásy, není o co stát!

Jak se měnil ideál krásy, ukazuje série fotek upravených ve Photoshopu

Mladá fitness blogerka Cassey Ho zveřejnila na svém instagramovém profilu několik srovnávacích fotek sebe sama, které pomocí Photoshopu upravila dle ideálů krásy dané doby. Chtěla tím poukázat na to, že na tvary ženského těla, které jsou dnes považovány za krásné, se v minulosti pohlíželo úplně jinak - a samozřejmě, platí to i naopak.

Její sdělení má také hlubší smysl. Vzkazuje všem ženám, aby nepodléhaly společenskému diktátu a byly plně spokojené samy se sebou i se svými tvary. "Proč bychom měly s naším tělem zacházet jako s módou? Nechtějme, aby se naše proporce měnily tak, jak nám zrovna říkají módní trendy. Zacházejme s naším tělem s láskou a respektem a rozhodně nepodléhejme standardům krásy," upozorňuje Cassey.

Období let 2010 až 2018

Dokonalé ženské tělo v době, v níž zrovna žijeme, vypadá takto: Úzký pas, široké boky, větší zadeček a plné rty. Na obrovskou poptávku po dokonalém zadečku reaguje i plastická chirurgie, která ženám úspěšně nabízí zvětšení a modelaci hýždí pomocí implantátů. "Může za to i fenomén belfies, tedy fotografování vlastních vypracovaných zadečků a jejich zveřejňování na sociálních sítích, hlavně Instagramu," doplňuje blogerka Cassey Ho.

Pokračujte na další straně.