Hrdé maminky se chtějí hlavně na Facebooku a Instragramu ostatním pochlubit, jak krásné, skvělé a roztomilé jsou jejich děti. Samozřejmě, že touží po pochvale a obdivu, ale neuvědomují si, že své děti zbytečně vystavují bezpečnostním rizikům. Když už chcete na sociální síti postnout fotku své ratolesti, na co konkrétně byste si měla dát pozor?

Sociální síť jako výkladní skříň soukromí

Možná, že vás na sociálních sítích štvou matky, které neustále jako zběsilé vkládají na zeď svého profilu fotku za fotkou svých roztomilých dětiček. Ale možná, že i vy patříte do této skupiny: Z vašeho profilu na Facebooku nebo Instagramu se tak stává doslova výkladní skříň, ze které se klidně i cizí lidé dozvědí o vás i o vašich dětech úplně všechno!

Pokud totiž nemáte profil sociální sítě zabezpečený, to, co na zeď vložíte, vidí nejen vaši "přátelé", ale i cizí lidé, kteří se vám na profil mohou úplně snadno prokliknout. Dnes se v této souvislosti mluví o tom, že lidé kvůli sociálním sítím ztrácí kontrolu nad svým soukromím. Opravdu tolik stojíte o to, aby třeba desítky fotek vašeho dítěte zhlédly na Facebooku nejen vaše nejlepší kamarádky a nejbližší rodina, ale aby je viděl mnohem širší okruh často neznámých lidí?

Pokračujte na další straně.