Sdílet radostnou novinu o těhotenství s vašimi blízkými je opravdu snadné. Ovšem zjistit to, že jste skutečně těhotná, tak snadné vždy nebylo. V dnešním světě určit, zda je žena v očekávání, ji stojí akorát jeden výlet do lékárny a pár stovek, jenže jak tomu bylo dříve?

Dnešní těhotenské testy jsou poměrně moderní vynález, který těhotenství odhalí z moči. Tento článek však dnes o moderních těhotenských testech nebude, spíše se podíváme na to, jak se dříve zjišťovalo těhotenství, a zaručujeme vám, že z některých praktik budete stejně překvapení jako my!

Rok 1400 př. n. l.

Těhotenské testy se vymyslely už více než před 3 350 lety a staří Egypťané měli svou vlastní speciální techniku. Během panování faraona Achnatona, který byl ženatý se známou královnou Nefertiti, Egypťané pokropili ženskou močí pšenici a ječmen. Pokud zrno začalo klíčit, věřili, že je žena těhotná. Když vyrostl ječmen, znamenalo to chlapce, a když pšenice, měla by se narodit holčička.

Zdá se vám to absurdní? Historikové však říkají, že tato technika opravdu fungovala, alespoň tedy pokud jde o zjištění, zda je žena těhotná. Tajemství spočívá v tom, že hormony těhotné ženy v moči skutečně napomáhaly se sazenicím rozmnožit. Na 1400 př. n. l. to není vůbec zlé!

Pokračujte na další straně.