Mnoho žen při vzpomínce na svých sladkých dvacet let také zavzpomíná na to, jaký byl jejich sexuální život a zatouží, aby se to alespoň na chvíli vrátilo. Podle odborníků je však naprosto normální, že se náš sexuální život v průběhu let změní, ovšem nemusí to výlučně znamenat to, že se změní k horšímu.

Podle Terri Orbuchové, odbornice na vztahy a sexuoložky, záleží totiž jen na nás samotných, jaký náš sexuální život bude - jestli bude během let upadat anebo bude čím dál tím lepší. Jak se tedy změní sexuální život nás žen ve dvaceti, ve třiceti a ve čtyřiceti letech?

Ve dvaceti letech

Ženy v tomto věku uvedly, že jejich sexuální život je v tomto období jako na houpačce. V některých měsících se společným intimním chvilkám s partnerem oddávají i čtyřikrát týdně, jindy si na sebe čas najdou jen jeden večer. Podle Orbuchové je to však zcela normální jev, vzhledem k tomu, že ženy v tomto věku se jednoduše řečeno „ještě hledají“. Poznávají své tělo, zjišťují, co je vzrušuje a co naopak ne a učí se otevřeně o sexu mluvit.

Pokračujte na další straně.