Za pár týdnů jsou tady Vánoce a s nimi přichází i období vánočních pohádek, bez kterých by tyto svátky nebyly "to pravé ořechové". Mezi ty nejoblíbenější a nejkrásnější jisto jistě patří i Tři oříšky pro Popelku.

Příběh Popelky nemusíme zřejmě nijak zvlášť představovat – Popelka je velmi milá a pracovitá dívka, která bohužel přišla o maminku a později i o otce. Zůstala tak napospas své nevlastní matce a sestře, které se jí snaží život ještě více znepříjemnit. Osud tomu však chtěl jinak a Popelce se stalo něco naprosto kouzelného.

I když se každoročně točí další nové a nové pohádky, pro mnoho z nás se právě pohádka Tři oříšky pro Popelku stala symbolem českých Vánoc, a ačkoliv od jejího natáčení uběhlo již 45 let, dodnes se může pyšnit velkou oblibou u malých i velkých diváků, kteří si bez ní Vánoce neumějí ani představit. Jen těžko říct, čím si naše srdce získala - možná za to může nenahraditelná hudba Karla Svobody anebo herecké dovednosti hlavních představitelů.  A jak vypadají herci po tak dlouhé době dnes a co vlastně tito umělci dělají?

Na to se podíváme v dnešní galerii, která je věnována této kultovní pohádce a jejím hlavním postavám, na které jen tak zapomenout nejde.

Pokračujte na další straně.