Každý z nás je jiný, a tak je pochopitelné, že každý z nás vnímá tu stejnou věc odlišným způsobem. Co může být pro někoho naprosto neodmyslitelné, pro jiného je to jedná z možností, jak uniknout svým starostem.

Sebevražda – to je téma, o kterém se budeme v následujícím článku zabývat. Ačkoliv nepatří mezi ty nejpříjemnější věci, je to něco, co se v životě běžně děje a možná i vy jste se již museli ve svém okolí s touto tragédií potýkat. Když k něčemu takovému dojde, nejbližší lidé této osoby začnou přemýšlet nad tím, proč neřekla, že má problémy, proč si nenechala pomoci. Mnohdy však bezradný člověk dává varovné signály ještě před tím, než si sáhne na svůj vlastní život.

Říká se, že ten, kdo o sebevraždě mluví, se k tomuto činu nikdy neodhodlá, to však není tak úplně pravda. Ukázalo se, že ti lidé, kteří spáchali sebevraždu, o svých úmyslech dopředu mluvili anebo alespoň zmiňovali, že nad něčím takovým přemýšlí. Nikdy proto tyto projevy nepřehlížejte a vždy se snažte danému člověku pomoci, jak nejlíp umíte, popřípadě mu pomozte vyhledat odbornou pomoc.

Pokračujte na další straně.