Internet je sice plný nejrůznějších hádanek, které jsou naprosto triviální a ve skutečnosti vám toho příliš neprozradí, jenže pak jsou tu i takové, které jednoduše jen vypadají, ovšem jejich řešení je pěkně zapeklité.

V posledních dnech se na sociální síti Twitter objevil zdánlivě jednoduchý obrázek, který dal pěkně zabrat i těm nejchytřejším z nás. Šlo o trojúhelník, který byl rozdělen několika čarami, které vytvářely další a další trojúhelníky. Uživatelé této sociální sítě měli jednoduše říct, kolik trojúhelníků se na obrázku skrývá. Jak se nakonec ukázalo, pěkně jim to zamotalo hlavu.

Když se na trojúhelník podíváte, máte pocit, že je to tak snadné, že nechápete, jak se někdo mohl splést. Jenže když se podíváte podrobněji, zjistíte, že sečíst velký trojúhelník se třemi vnitřními a menšími trojúhelníky pouze nestačí. Tipy uživatelů této sociální sítě se dost lišily, někteří spočítali jen čtyři trojúhelníky, jiní naopak až čtyřicet pět.

A my vám dnes tuto hádanku přinášíme, ať i v létě váš mozek nezahálí a procvičíte si mozkové závity, jak se sluší a patří. Dokážete tuto na první pohled jednoduchou hádanku vyluštit, anebo to předem vzdáváte?

Pokračujte na další straně.