Je známá věc, že muži dosahují orgasmu mnohem častěji než ženy. Dokonce statistiky udávají, že vyvrcholení dosáhne pouze 35 % žen, což je docela smutné číslo, nemyslíte? Navíc většina těchto žen k uspokojení dojde pouze díky dráždění klitorisu, nezažijí tedy ten pravý vaginální orgasmus, který je mnohem intenzivnější.

Jak je to ale možné? Je problém v partnerech daných žen anebo je něco špatně s nimi? Ani jedno, ani druhé. Někdy i sebelepší milenec nemusí být jistotou orgasmu, mnohdy totiž za potížemi s vyvrcholením stojí nevědomost ženy. Nevědomost o tom, co se jí ve skutečnosti libí a co od společného milování vlastně očekává.

Někdy se totiž může stát, že ačkoliv se ženě líbí rychlejší a drsnější pozice, orgasmu dosáhne pouze v jedné poloze při jemném přirážení, takže je to opravdu individuální a to, co platí pro jednu ženu, v žádném případě neplatí pro druhou. Jednoduše řečeno – ženský orgasmus je pěkný oříšek i pro ty zkušené. Existuje tedy vůbec nějaký návod, jak ženě zaručeně pomoci k vyvrcholení? Touto otázkou se zabývali vědci z Indiana University a Kinsey, kteří do své studie zapojili více než 52 000 respondentů, kteří jim pomohli k opravdu velmi překvapujícím výsledkům.

Pokračujte na další straně.